Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu IncontiLase®

Na czym polega zabieg laserowego leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu IncontiLase®?

IncontiLase® to nowatorska, unikalna, nieinwazyjna i opatentowana terapia wysiłkowego nietrzymania moczu laserem Er:YAG. Metoda bazuje na fototermicznym napięciu i obkurczeniu okolic przedniej ściany pochwy i okolicy cewki moczowej. Wskazaniami do leczenia metodą jest wysiłkowe lub mieszane nietrzymanie moczu w stopniu łagodnym i umiarkowanym. Zabieg jest efektywny, bezpieczny a przy tym prosty do wykonania. Zabieg IncontiLase bazuje na inicjowanym laserowo, precyzyjnie kontrolowanym efekcie termicznym w tkankach śluzówki, w obszarze przedsionka pochwy, ujścia cewki moczowej, jak również wzdłuż przedniej ściany kanału pochwy. Używany laser to Er:YAG z opatentowanym systemem dostarczającym odpowiednie pakiety energii do śluzówki pochwy oraz bogatego w kolagen obszaru powięzi miednicy. Zainicjowany remodeling kolagenu oraz neokolageneza prowadzą do obkurczenia i ujędrnienia naświetlonych tkanek, co powoduje przywrócenie funkcji trzymania moczu. Ostatnio opublikowane rezultaty kliniczne, przedstawione przez dr Fistonicia oraz dr Riviera, pokazują znaczącą poprawę w przypadku łagodnego i umiarkowanego nietrzymania moczu. Ocena efektywności bazowała na subiektywnych ocenach pacjenta, dokonanych na bazie standaryzowanych ankiet, a także na obiektywnych pomiarach Q-tip oraz PFM. 90% pacjentów z łagodnym oraz 76% z umiarkowanym wysiłkowym nietrzymaniem moczu potrzebowało przeprowadzenia tylko jednego zabiegu. U 95% ogółu pacjentów efekt poprawy był obecny 12 miesięcy po zabiegu, u pozostałych 5% problem był umiarkowany. Test Q-tip wykazał zmniejszenie kąta o 20 stopni, co obiektywnie pokazało poprawę ułożenia cewki moczowej i szyjki pęcherza moczowego.

 

Jak często powtarzamy zabieg?

Rekomendowane jest odbycie od 2 do 3 sesji zabiegowych w odstępach 6-8 tygodni.

Jakie są zalety?

Zabieg jest bezinwazyjny i nie wymaga znieczulenia, nie niesie też ryzyka wystąpienia powikłań, częstych w przypadku operacji. Polega na fototermicznym, nieablacyjnym napięciu i obkurczeniu pęcherza moczowego przy użyciu lasera Fotona. Laser oddziałuje na błonę śluzową przedsionka pochwy, ujście pęcherza moczowego oraz obszar wzdłuż przedniej ścianki pochwy. Pacjentka może wrócić do codziennego życia bezpośrednio po nim (nie wolno jej jednak uprawiać seksu przez miesiąc po zabiegu). Efekt utrzymuje się najdłużej u młodych kobiet, ale ryzyko ponownego nadmiernego rozciągnięcia tkanek wraca przy kolejnym porodzie (warto temu zapobiegać regularnie trenując mięśnie Kegla).

Na jakie rezultaty mogę liczyć?

Rezultaty kliniczne pokazują znaczącą poprawę w przypadku łagodnego i umiarkowanego nietrzymania moczu. 90% pacjentów z łagodnym oraz 76% z umiarkowanym wysiłkowym nietrzymaniem moczu potrzebowało przeprowadzenia tylko jednego zabiegu. U 95% ogółu pacjentów efekt poprawy był obecny 12 miesięcy po zabiegu, u pozostałych 5% problem był umiarkowany.

Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu IncontiLase®

Wskazania

 •  
  wysiłkowe lub mieszane nietrzymanie moczu w stopniu łagodnym
 •  
  wysiłkowe lub mieszane nietrzymanie moczu w stopniu umiarkowanym
 •  

Przeciwwskazania

 •  
  podejrzane zmiany skórne w obrębie obszaru terapii
 •  
  ciąża i okres karmienia piersią
 •  
  opalona skóra (solarium i słońce krócej niż 4 tygodnie przez zabiegiem)
 •  
  używanie samoopalaczy
 •  
  stosowanie leków fotouczulających
 •  
  przyjmowanie sterydów
 •  
  padaczka, choroby nowotworowe, bielactwo, łuszczyca
 •  
  skłonności do przebarwień
 •  
  zaburzenia krzepnięcia krwi

Informacje o zabiegu

Typ lasera: Er:Yag

Czas zabiegu: 30-40 min

Znieczulenie: brak

Sugerowana seria: od 2 do 3 zabiegów w odstępach 6-8 tygodni

Zdolność do pracy:TAK

Cennik:

Kwalifikacja do zabiegu 170
Pierwszy zabieg 1400
Drugi zabieg 1400
Zabieg przypominający 800

Nasi specjaliści:

Lekarz ginekologii estetycznej
Godziny pracy:

Piątek 16:00 - 18:00

Sobota 09:00 - 12:00

zobacz więcej