Leczenie łysienia

Na czym polega zabieg leczenia łysienia?

SMOOTH® to tryb, który stanowi opcję bardziej agresywną w segmencie nieablacyjnych zabiegów odmładzających. W trybie SMOOTH® energia lasera jest przekazywana w postaci ciepła na powierzchnię tkanki, nie wywołując ablacji, a następnie rozpraszana jest do głębszych warstw. Jego działanie kliniczne jest bardziej agresywne niż w przypadku złuszczania na średnią głębokość, jednak mniej agresywne niż pełny zabieg resurfacingu na poziomie głębokiej warstwy papilarnej skóry właściwej. Zabiegi w trybie SMOOTH® tworzą nieablacyjny efekt odmładzający na skórze, wraz z którym występuje minimalnie ablacyjny efekt zmiany faktury (resurfacingu) skóry. Dzięki następującym w efekcie procesom remodelingu, regeneracji i stymulacji nieaktywnych mieszków włosowych, pobudzamy skórę głowy do produkcji nowych włosów. Oddziaływanie na skórę jest łagodne, nieablacyjne, nie wiąże się z krwawieniem i polega na precyzyjnie kontrolowanym doprowadzeniu wysokiej temperatury, bez ryzyka martwicy tkanek. Po zakończeniu zabiegu wytworzy się czerwono-brązowy odcień skóry, a skóra na obszarze zabiegu zaczyna się łuszczyć w ciągu 2-4 dni od zabiegu. Jest to związane ze znacznym podgrzaniem głębszych warstw skóry głowy i uruchomionym w ten sposób procesem regeneracji. Całkowita długość rekonwalescencji to około 3-7 dni.

 

Jak często powtarzamy zabieg?

Rekomendowane jest odbycie 4 sesji w odstępach 2 tygodni. Zabieg powinien być połączony ze stosowaniem preparatu Minoxidil lub jednoczasową mezoterapią (przy zastosowaniu preparatu HairCare lub osocza bogatopłytkowego) dla uzyskania jak najlepszego efektu.

Jakie są zalety?

Nieablacyjny tryb Er:YAG to jedyna taka metoda dla nieinwazyjnych i wyłącznie termicznych zabiegów. Tryb SMOOTH® traktuje skórę w sposób delikatny i nieablacyjny, bez krwawienia i z kontrolowanym rozmieszczeniem temperatur. Technika łączona z mezoterapią potęguje działanie lasera dając lepszy i bardziej długotrwały efekt.

Leczenie łysienia

Wskazania

 •  
  łysienie androgenowe mężczyzn (szczególnie we wstępnym etapie procesu)
 •  
  łysienie androgenowe kobiet
 •  
  utrata gęstości włosów

Przeciwwskazania

 •  
  podejrzane zmiany skórne w obrębie obszaru terapii
 •  
  ciąża i okres karmienia piersią
 •  
  opalona skóra (solarium i słońce krócej niż 4 tygodnie przez zabiegiem)
 •  
  używanie samoopalaczy
 •  
  stosowanie leków fotouczulających
 •  
  przyjmowanie sterydów
 •  
  padaczka, choroby nowotworowe, bielactwo, łuszczyca
 •  
  skłonności do przebarwień
 •  
  zaburzenia krzepnięcia krwi

Informacje o zabiegu:

Typ lasera: Er:YAG

Czas zabiegu: 30-60 min

Znieczulenie: w zależności od odczuć pacjenta

Sugerowana seria: od 4 do 6 zabiegów w odstępach 2 tygodni

Zdolność do pracy: od razu

Cennik:

Pakiet - 4 x zabieg laserowy + 2 x preparat Minoxidil

1600
Pakiet - 4 x zabieg laserowy + 2 x mezoterapia preparatem Dr Cyj 2000
Pakiet - 4 x zabieg laserowy + 2 x mezoterapia osoczem bogatopłytkowym 2200