Kwas hialuronowy

Opis zabiegu

Kwas hialuronowy naturalnie występuje w ludzkim organizmie. Jest odpowiedzialny za proces utrzymywania wody w tkankach, czyli za ich nawilżenie. Razem z kolagenem i elastyną wpływa na to, jak bardzo skóra jest gładka, sprężysta, elastyczna. W miarę upływu czasu zawartość kwasu hialuronowego zmniejsza się, dlatego pojawiają się zmarszczki, a także wiotczenie skóry. Medycyna estetyczna ma jednak na to świetne rozwiązanie. Jeśli zależy Ci na młodym wyglądzie i niemalże natychmiastowym efekcie, zabieg wypełnienia kwasem hialuronowym będzie dla Ciebie.
Środki, które zawierają kwas hialuronowy, pozwalają na stosowanie ich w celu wypełniania zmarszczek różnej wielkość. Używane są również w przypadku chęci powiększenia ust. Ich działanie polega na uzupełnieniu zmniejszających się zasobów kwasu hialuronowego w organizmie, co zatrzymuje rozpad wiązań kolagenowych – bezpośrednio odpowiedzialnych za jędrność i wygląd skóry. Postaw na sprawdzone rozwiązania hamujące procesy starzenia widoczne od 7 miesięcy do nawet półtora roku, kiedy to zostają naturalnie “zużyte” przez organizm.
Czas trwania zabiegu wypełnienia zmarszczek kwasem hialuronowym to około pół godziny. Pacjent nie musi się do niego przygotowywać. Iniekcja następuje przy użyciu igły bezpośrednio w miejsce stosowania preparatu. Możliwe jest wykonanie znieczulenia w celu zmniejszenia dyskomfortu. Po wstrzyknięciu skóra w okolicy stosowania może być zaczerwieniona i opuchnięta, lecz ustaje to w krótkim czasie (kilka-kilkanaście godzin).

Informacje o zabiegu

Znieczulenie TAK
Czas utrzymywania efektów 6-12 miesięcy
Zdolność do pracy TAK

Cennik:

Płytkie zmarszczki od 700
Średnio głębokie zmarszczki od 800
Głębokie zmarszczki od 900
Okolica doliny łez od 1100
Okolica kości policzkowych od 1100

* cena w zależności od rodzaju podanego preparatu (Stylage, Neauvia, Juvederm). Preparaty dostosowywane indywidualnie do każdego pacjenta.