Leczenie nadpotliwości

Opis zabiegu leczenia nadpotliwości

To oczywiste, że pocenie się to po prostu naturalny proces fizjologiczny. Zapobiega przegrzaniu się naszego organizmu. Gruczoły potowe są ważnymi elementami, odpowiadającymi za właściwą termoregulację. O problemie mówimy wtedy, gdy pot zostaje wydzielany w nadmiernej ilości, niż ta potrzebna naszemu ciału. Nadmierna potliwość dłoni, pach i stóp jest nie tylko nieprzyjemna ze względów estetycznych, ale także stanowi pewną uciążliwość w naszej codzienności. Na tę przykrą dolegliwość uskarża się ok. 1% populacji.

Jakie są przyczyny nadmiernej potliwości?

Za wzmożoną potliwość mogą odpowiadać uwarunkowania genetyczne oraz nadmierne pobudzenie autonomicznego układu nerwowego.

Co należy wiedzieć o zabiegu?

Przed zabiegiem określamy szczegółowe obszar nadmiernej potliwości. Przeprowadzamy prosty test jodowo-skrobiowy (test Minora), co oznacza, że smarujemy jodyną wytypowane miejsca, a następnie posypujemy je skrobią ziemniaczaną. Obszary, w których mamy do czynienia z nadmierną potliwością po kilkunastu sekundach staną się ciemniejsze. Mając ustalone problematyczne pola, przystąpimy do zabiegu. Mała ilość toksyny botulinowej zostanie wstrzyknięta w zaznaczone miejsca.

Jak długo efekt będzie się utrzymywał?

Z pewnością efekt działania toksyny botulinowej odczujesz już w czasie od kilku do kilkunastu dni po zabiegu. Utrzyma się on od 6 do 8 miesięcy. Po tym okresie zabieg należy powtórzyć.

Jak wygląda kwestia bolesności zabiegu?

Stopień bolesności tego zabiegu jest niewielki. W przypadku niskiego progu wrażliwości na ból możemy zastosować miejscowe znieczulenie. Używamy wówczas kremu.

Kiedy nie jest wskazane stosowanie toksyny botulinowej?

  • nadwrażliwość na elementy składowe botoksu,
  • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona),
  • przyjmowanie leków takich jak: D-penicylamina, aminochinolony (chlorochina, hydroksychlorochina), aminoglikozydy (streptomycyna, gentamycyna, amikacyna, kanamycyna itp.), pankuronium,
  • tubokuraryna, galamina, sukcynylocholina, linkomycyna, polimyksyn, tetracyklina i cyklosporyna), pamiętaj, że jeżeli stosowanie leków zakończyło się w okresie krótszym niż tydzień, nie możesz skorzystać z zabiegu,
  • zaburzenie krzepliwości krwi,
  • infekcje skóry, występujące w danych miejscach,
  • ciąża oraz laktacja.

Informacje o zabiegu

Znieczulenie TAK/NIE

Czas utrzymywania efektów 6-12 miesięcy

Zdolność do pracy TAK

Cennik:

Pachy od 1200
Dłonie od 1200
Stopy od 1200